Szklany Temat - Lacobel Szkło lakierowane Lacobel w łazience Lacobel w kuchni Szklane drzwi lacobel Usługi szklarskie

Lacobel to rodzaj szkła zaliczanego do grupy szkieł float. Szkło jest pokryte z jednej strony wysokiej jakości lakierem. Kolekcja szkła lakierowanego występuje w bogatej gamie kolorystycznej. Nasza firma realizuje zamówienia w odcieniach standardowych oraz umożliwia Państwu wybór barw niestandardowych. Szkło lakierowane cechuje łatwość montażu i utrzymania, dzięki walorom funkcjonalnym i estetycznym zyskuje ono coraz szerszą popularność i grupę użytkowników. Tafle szkła Lacobel są zawsze montowane tak, aby warstwa lakieru była zabezpieczona, czyli szklaną powłoką na zewnątrz. Czynność ta chroni szkło przed porysowaniem.

Lacobel sprawdza się doskonale na powierzchniach narażonych na zabrudzenia – działanie tłuszczu i wody. Jednolite szklane tafle pozwalają z łatwością usunąć codzienne zabrudzania, bez potrzeby żmudnego czyszczenia np. fug lub ich wymiany.

Warstwa lakieru stosowana do pokrycia szkła Lacobel jest ekologiczna i przyjazna dla środowiska. Nie zawiera metali ciężkich. Dodatkowo szkło dostępne jest w wersji bezpiecznej “SAFE”, która zapewnia ochronę przed wilgocią i zadrapaniem. Warstwa polipropylenu chroni także przed rozpryśnięciem szkła w przypadku rozbicia na drobne kawałki. Lakierowane szkło Lacobel znalazło szerokie zastosowanie przy wykańczaniu wnętrz. Idealnie nadaje się jako dodatek do szaf, stolików i innych mebli. Szklane tafle doskonale prezentują się na ścianach kuchni, łazienki, czy też przedpokoju lub poczekalni. Również podłogi wykonane z kolorowego szkła zyskują coraz większą popularność.

Lacobel dzięki swojej uniwersalności komponuje się z takimi materiałami jak drewno czy stal. Wysoki połysk tafli ładnie rozświetla wnętrza i dodaje im elegancji. Kolekcja szkła lakierowanego migoce kolorami tęczy, dzięki czemu umożliwia wybór najbardziej pożądanej barwy i dopasowanie jej do pomieszczenia.

Szklane tafle, to świetny dodatek do nowoczesnych aranżacji, bardzo popularny wśród architektów i projektantów. Idealny do zastosowania we wnętrzach mieszkalnych oraz biurowych. Jego nowoczesny wygląd spełnia wymogi narzucone przez najnowsze światowe trendy.

Lacobel w łazience

Na ścianach łazienek zazwyczaj stosuje się tafle Lacobel w bezpiecznej wersji „SAFE”. Warstwa polipropylenu, która zabezpiecza przed porysowaniem chroni również przed wilgocią, której w pomieszczeniu takim jak łazienka nie sposób uniknąć. Niektóre kolory szkła Lacobel same w sobie zapewniają doskonałą ochronę przed wilgocią, bez konieczności stosowania bezpiecznej folii.

W przeciwieństwie do popularnych kafelków, szkło Lacobel jest bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. W spoinach tradycyjnej glazury gromadzi się osad i brud. Jednolita szklana powierzchnia Lacobel pozbawiona jest zakamarków, w których mogą zalegać zanieczyszczenia. Pielęgnacja ogranicza się jedynie do użycia płynu do czyszczenia szyb i wytarcia tafli do sucha.

Chcąc zapewnić sobie jeszcze skuteczniejszą ochronę istnieje możliwość pokrycia szkła specjalną powłoką antybakteryjną, która zabezpiecza powierzchnię tafli przed rozwojem bakterii.

Szkło lacobel w kuchni

Szklany ekran jednocześnie pełni funkcję ochronną i dekoracyjną. Szkło jest praktyczniejsze od tradycyjnych kafelków i pozwala skuteczniej zachować czystość. Dotychczas pielęgnacja kafelków łączyła się z czasochłonnym usuwaniem tłuszczu z fug lub ich całkowitą wymianą.

Jednolita tafla szkła umożliwia szybkie przetarcie całej powierzchni. Jest odporna na wodę i zabezpiecza ścianę przed zabrudzeniem podczas przygotowywania posiłków. Pielęgnacja ekranu Lacobel polega jedynie na użyciu środka do czyszczenia szyb i wytarciu tafli do sucha. Nawet odrobina płynu do mycia naczyń w połączeniu z wodą wystarczą, aby usunąć codzienne zanieczyszczenia.

Obszerna paleta barw Lacobelu pozwala wybrać odcień odpowiadający upodobaniom gospodarzy. Piękny połysk szkła lakierowanego rozprasza światło oraz sprawia, że szkło nadaje się idealnie do interesującego wykończenia wnętrza kuchni. Kolor tafli można z powodzeniem dopasować do mebli lub innych dodatków kuchennych, dzięki czemu Lacobel został doceniony przez architektów i projektantów wnętrz.

Szklane drzwi lacobel

Szkło Lacobel zyskało szerokie grono zwolenników. Pozwala uzyskać interesujący efekt zdobiąc różnorodne powierzchnie. Popularnym rozwiązaniem stało się wypełnianie taflą szkła Lacobel drzwi przesuwnych. Szklane drzwi stosowane są w szafach wnękowych, można nimi także oddzielić dwa sąsiadujące pomieszczenia lub schowek.

Drzwi przesuwne zajmują znacznie mniej miejsca niż drzwi tradycyjnie uchylne. Specjalny system przesuwny składa się z rolek i prowadnic, które zapewniają sprawne otwieranie i zamykanie drzwi.

Drzwi przesuwne z wykorzystaniem Lacobelu są łatwe w montażu i przyjemne w użytkowaniu. Kolorowe szkło można prosto utrzymać w czystości. Ślady brudu wystarczy przetrzeć płynem do czyszczenia szyb i wytrzeć do sucha. Nawet odrobina płynu do mycia naczyń i woda wystarczą, aby usunąć zabrudzenia. Nie musisz się już bać, że zniszczysz drzwi podczas czyszczenia.

Równie istotną zaletą Lacobelu jest szeroki wybór odcieni. Mieniąca się kolorami tęczy paleta barw pozwala Klientom wybrać kolor odpowiadający ich potrzebom i upodobaniom.